Щодня з 8:00 до 18:00
044 337 05 05
Створити заявку

Чи замерзає дистильована вода?

Вода - одна з найдивовижніших та вивчених речовин на планеті. Вона існує у 3-х станах:

- рідина;

- газ;

- твердий стан.

Але що відбувається з дистильованою водою, коли її температура знижується нижче 0 °C? Чи може вона замерзнути? Відповідь це питання однозначний: так, дистильована вода може замерзнути, але є низка умов, які впливають цей процес.

 

Як якість води відбивається на її властивостях?

 

Вода, що пройшла дистиляцію – це рідина, з ретельним очищенням. Під час очищення вона піддається нагріванню до кипіння, після чого пара знову перетворюється на рідину. У результаті даної процедури з рідини виключаються різноманітні речовини як домішки і мінерали, які можуть впливати її властивості.

Вода, яку ми зазвичай використовуємо у повсякденному житті, містить різноманітні добавки. Її точка замерзання дорівнює звичній нам відмітці - близько 0 ° C (32 ° по Фаренгейту).

Відмінність полягає в тому, що звичайна питна вода замерзає набагато швидше, ніж очищена, а процес заморожування дистильованої води починається знизу.

Попри всі відмінності, дистилят характеризується ідентичною хім. формулою, як і звичайна – H2O.

Показник густини безпосередньо змінюється від температури. Нам відомо з класичної фізики, що зі збільшенням температури густина рідин зменшується. Приблизно при 3,5 °C дистилят має щільність величиною в 1000 кг/м3.

Теоретично очищена вода не повинна мати жодних домішок та вільних іонів і, отже, перешкоджати провідності електричного струму. Але насправді ідеально зробити очищення води від усіляких домішок практично неможливо.

Електропровідність дистиляту невисока і становить 0,43 мСм на метр, що значно нижче, ніж у звичайної води, де провідність становить від 50 мСм на метр, залежно від її походження.

 

Точка замерзання дистильованої води в різних умовах та її відтавання

 

Очищена вода, як правило, має вищі показники чистоти в порівнянні з недистильованою. У ній міститься набагато менше домішок, наприклад, мінералів та солей, а, отже, і менше точок із центрами кристалізації, що сприяє зниженню її температури замерзання. Це і є основним фактором, який визначає основну відмінність у процесі заморожування очищеної води та неочищеної.

Конкретні температури, за яких дистилят може перейти в твердий стан, визначається не тільки ступенем його чистоти, а також впливом факторів навколишнього середовища (наприклад, вологості) і становить від -37 до 0 °C. За умови низької вологості та хорошого очищення температура замерзання переноситься значно нижче нуля °C.

 

Розморожування такої води проходить без проблем і досягається за помірної температури в приміщенні. Важливо, що її показники залишаються постійними, що дозволить продовжити її застосування.

Проте слід уникати нагріву замерзлої дистильованої води, так як це може негативно позначитися на її чистоті та властивостях. Важливо дати їй повільно повернутися у попередній стан, навіть якщо це вимагатиме додаткового часу. Таким чином, Ви забезпечите збереження її чистоти та можливість використання у майбутньому.

 

Де можна застосовувати дистильовану воду?

 

Через її високий рівень чистоти, очищена вода знаходить застосування у різноманітних сферах, включаючи лабораторні дослідження, медицину та промисловість. Її застосовують для хімічних реакцій, заповнення акумуляторів, охолодження різних систем та у побутових приладах.

 

Але варто не забувати про те, що, виходячи з особливостей дистильованої води, краще утриматися від її використання в питних цілях. Замовляйте артезіанську воду для дому чи офісу, щоб забезпечити себе та Ваших близьких чистою та безпечною питною водою високої якості.

Наш сайт використовує українську мову за замовчуванням.

Продовжити УкраїнськоюContinue englishПродовжити російською