Щодня з 8:00 до 18:00
044 337 05 05
Створити заявку

Як використання пластикової тари для води впливає на ваше здоров'я?

Використання пластикової тари для зберігання та вживання води може впливати на здоров'я і залежить від кількох факторів, включаючи якість пластику, умови зберігання та тривалість контакту з водою. У цій статті розглянемо як позитивні, так і негативні аспекти використання пластикової тари та їх вплив здоров'я.

Однією з основних переваг використання пластикової тари є її простота та зручність. Пластикові пляшки легкі, міцні та доступні, що робить їх ідеальним вибором для багатьох споживачів. Вони також забезпечують захист води від зовнішніх впливів, таких як забруднення, а також стійкі до ударів, що забезпечує тривале збереження якості води.

Однак використання пластикової тари може також спричиняти ряд негативних наслідків для здоров'я. Один з основних аспектів - використання певних видів пластику, які містять шкідливі хімічні речовини, такі як бісфенол А (BPA) і фталати. Ці речовини можуть вивільнятися з пластику у воду, особливо при дії високих температур, наприклад при зберіганні пляшок під прямим сонячним промінням.

Щоб убезпечити себе від шкідливого впливу хімічних речовин, необхідно розрізняти з якого пластику виготовлена конкретна тара.

 

Маркування на пластиковій тарі

Маркування на пластиковій тарі вказують на матеріал, з якого вона виготовлена. Це дозволяє споживачам визначити, наскільки безпечний цей матеріал для використання в конкретних умовах. Ось основні маркування та їх характеристики:

1. PETE (Поліетилентерефталат):

- цей матеріал зазвичай використовується для виробництва пляшок для води, газованих напоїв, соків та інших продуктів.

- PETE вважається безпечним для їжі та напоїв і зазвичай не виділяє шкідливих речовин.

- проте при повторному використанні пляшок з PETE може виникнути ризик мікробіологічного забруднення, тому їх слід регулярно чистити та не використовувати для зберігання гарячих напоїв.

2. HDPE (Поліетилен високої щільності):

- цей тип пластику має високу міцність і хорошу хімічну стійкість, що робить його ідеальним для пляшок молока, соку, олії та багатьох інших продуктів.

- HDPE зазвичай вважається безпечним для використання з їжею і він рідко виділяє шкідливі речовини.

- пляшки з HDPE часто можна використовувати повторно, але після хорошого очищення.

3. V (Полівінілхлорид):

- пластик V, або полівінілхлорид, рідко використовується для виробництва питних пляшок через свою низьку стійкість до хімічних речовин та високу токсичність.

- цей тип пластику може виділяти небезпечні хімічні речовини, такі як фталати, особливо під впливом високих температур.

- використання пляшок із пластику V для питної води не рекомендується.

4. LDPE (Поліетилен низької щільності):

- цей матеріал має гнучкість і міцність, що робить його ідеальним для виробництва пластикових пакетів, плівки та контейнерів.

- LDPE зазвичай вважається безпечним для використання з їжею, але він менш стійкий до високих температур ніж HDPE.

- тому пляшки із LDPE рідко використовуються для зберігання гарячих напоїв.

5. PP (Поліпропілен):

- пластик PP має високий ступінь термічної та хімічної стійкості, що робить його ідеальним для виробництва пляшок для медичних препаратів, медичної та спортивної харчової упаковки.

- пляшки з PP зазвичай вважаються безпечними для використання з їжею.

6. PS (Полістирол):

- пластик PS використовується для виробництва столових приладів, контейнерів для їжі та стаканчиків для напоїв.

- він може виділяти токсичні речовини за впливу високих температур, тому не рекомендується для використання з гарячими напоями.

7. Other (Інші):

- цей маркувальний символ означає, що матеріал не відноситься до вищезгаданих категорій, і його безпека може змінюватись в залежності від конкретного складу.

- при використанні пластикової тари з маркуванням "Other" слід бути особливо уважним та враховувати потенційні ризики для здоров'я.

 

Що потрібно знати, якщо ви використовуєте багаторазову обігову тару при замовленні води додому

Бутильована вода, здавалося б, простий продукт, але найчастіше приховує несподівані проблеми, особливо при використанні багаторазової оборотної тари. Подібний підхід до пакування води, що передбачає багаторазове використання ємностей, може мати як позитивні, так і негативні сторони, на які варто звернути увагу.

Однією з основних небезпек неякісної бутильованої води є ризик зараження різними шкідливими речовинами із пластикової тари. Низькоякісні матеріали, використані при виробництві пляшок, можуть вивільняти токсини, особливо при дії високих температур або тривалому зберіганні. Ці токсини потрапляють у воду і в організм людини, що може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.

Крім того, повторне використання пляшок без належної гігієнічної обробки може призвести до забруднення води бактеріями та іншими мікроорганізмами. Недостатня чистота пляшок або їх пошкодження можуть стати ідеальним ґрунтом для розмноження бактерій, що підвищує ризик захворювань, що передаються через питну воду.

Більше того, тривале зберігання води у багаторазових пляшках може призвести до втрати якості самої води. Навіть за дотримання всіх правил гігієни та використання високоякісних тар може відбуватися поступове вивітрювання природних елементів, що містяться у воді, що робить її менш корисною для організму.

Однак, незважаючи на всі вищезгадані ризики, правильно організована система багаторазової оборотної тари та якісна артезіанська вода убезпечить вас і дозволить насолодитися чистим та свіжим смаком напою з самих надр Землі, зберігаючи при цьому екологічну чистоту та зменшуючи кількість відходів пластику.

 

Наш сайт використовує українську мову за замовчуванням.

Продовжити УкраїнськоюContinue englishПродовжити російською