Щодня з 8:00 до 18:00
044 337 05 05
Створити заявку

Чи можна пити воду з колодязя?

Що таке колодязь і чи можливе використання з нього води для пиття?

 

Криниці являють собою дрібні гідроспоруди відкритого або закритого типу. Зазвичай вони мають глибину 15-20 метрів. Вода в колодязях може бути забруднена пилом та різними речовинами. Воду для питних потреб з колодязів можна використовувати виключно після лабораторних досліджень та наявності висновків про відповідність до санітарних та гігієнічних норм. У чому полягає небезпека використання води з колодязів? У воді колодязів є безліч мікроорганізмів. Вода в колодязі та сонячне світло - це сприятливе середовище для їх розмноження. У теплу пору року мікроорганізми в колодязі починають розмножуватися швидше, ніж зазвичай – протягом 2-3 годин. На вигляд чиста вода може виявитися небезпечною для вживання через наявність шкідливих речовин, що перевищують допустиму норму. Деякі з цих мікроорганізмів можуть становити небезпеку здоров'ю людини. Також нітрати, фосфати, аміак і хлориди, що містяться в ній, часто перевищують допустимі межі. Тому не рекомендується застосовувати воду з колодязів без відповідної обробки та перевірки на наявність шкідливих домішок.

 

Вода із освячених джерел

 

Лише малий відсоток святих джерел відповідає державним стандартам якості. Вода у більшості джерел містить несприятливі бактерії та мікроорганізми. Вміст таких бактерій може сягати 62 000 000 на 1 мл води. Споживання такої води може спричинити небажані наслідки, такі як діарея, біль у животі, підвищення температури тіла та судоми. Наукові дослідження святих джерел показали, що крім хвороботворних мікроорганізмів у них містяться сільськогосподарські нітрати, рівень яких може перевищувати максимально допустимі значення. Вони можуть викликати серйозні захворювання при вживанні води, яка містить ці речовини. Шкідливі домішки потрапляють у джерела переважно у міжсезоння. Вони дуже негативно впливають на здоров'я дітей віком до одного року. Чи слід кип'ятити колодязну воду? Кип'ятіння води сприяє видаленню з неї шкідливих мікроорганізмів. У той же час, якщо показники відібраної води виявилися незадовільними, то її все одно слід прокип'ятити, тому що ці показники є не постійними. Забруднення може статися через розлив річок або при точковому скиданні забруднюючих речовин. Талі води у весняний сезон можуть також забруднювати джерела. Якщо у вас є найменші сумніви щодо води, для безпеки слід її прокип'ятити. Деякі хімічні речі неможливо видалити із води за допомогою кип'ятіння. Нітрати та нітрити, фториди, інші аніони та катіони не видаляються у такий спосіб. Існують також деякі мікроорганізми, які не гинуть за високих температур. Така вода є дуже небезпечною для організму людини.

 

Як переконатися в якості води?

 

Якщо неподалік Вас є криниця з ключовою водою, не полінуйтеся відібрати зразки для лабораторних досліджень та отримання сертифіката про її якість. Розташування колодязів поруч із фермою, зливною ямою чи туалетом зобов'язує Вас перевіряти таку воду щомісяця. Якщо хочете зберегти свою свердловину від шкідливих речовин, такі об'єкти можуть розташовуватися не ближче п'ятдесяти метрів від неї. Здавати в лабораторію зразки з водою колодязів необхідно не тільки в тому випадку, якщо поблизу є потенційне джерело забруднення. Для колодязів і свердловин такі дослідження мають проводитися щорічно. Якщо свердловина була пробурена нещодавно, відбір проб для досліджень повинен проводитись один раз на три місяці. При цьому відібрана вода може зберігатися до восьми годин. У випадку, якщо зразки не можуть бути доставлені у зазначений термін, її потрібно поставити в холодильну камеру, де вона може зберігатись до двох діб. Для лабораторних досліджень води на наявність хім. з'єднань, її дозволяється набирати в скляну та пластикову тару. При наборі зразка не можна торкатися руками внутрішньої частини ємності, в яку набирається вода. Ємність повинна залишатися стерильною. Перед набором проби, ємність слід сполоснути. Виконавши вищевикладені умови можна зробити забір води та подати її на аналіз.

 

Доцільність влаштування та використання свердловини

 

Перевагами свердловини є: - постійне забезпечення домогосподарства чистою водою; - тривалий термін служби свердловини; - нескладна експлуатація та недорога вода (якщо не враховувати стадію буріння). Однак є і безліч недоліків. Буріння свердловини на первинному етапі обходиться дуже дорого через використання бурових установок при її бурінні та обсадних труб з насосним обладнанням при влаштуванні подачі води. При поломці якогось пристрою в ланцюзі подачі води домогосподарство залишається без водопостачання доти, доки поломка не буде усунена. Дебет дрібнозалягаючих свердловин невисокий, тому що їхнє живлення походить з тих же водоносних шарів, що й колодязі. Якість води на такій глибині незадовільна.

Хорошою альтернативою води із свердловини є артезіанська вода. Шари, в яких залягає така вода, є максимально чистими. Глибина її залягання становить до 300 метрів, залежно від області знаходження. Однак Вам необов'язково облаштовувати свердловину такої глибини. Можна замовити готову артезіанську воду з доставкою додому.

Наш сайт використовує українську мову за замовчуванням.

Продовжити УкраїнськоюContinue englishПродовжити російською